En İyi Yapay Çim Çit Özellikleri

En İyi Yapay Çim Çit Özellikleri

Çim çit, suni çim kullanılarak üretilen panel çitler ve tel örgü çitler üzerine monte edilen bir çit çeşidi olarak bilinmektedir. Bu çit, günümüzde yapılan peyzaj çalışmalarının çoğunda kullanılmaktadır. Çim çit, özellikle bahçe peyzajı için tercih edilen en popüler seçeneklerden biridir. Son yıllardaki çit çeşitlerinin satış oranlarına baktığımızda önemli bir artış olduğunu görmek mümkündür.

 

Çim Çitin İşlevi

Çim çit, bahçelerde dekoratif amaçlı kullanılmasının yanı sıra aynı zamanda güvenlik amaçlı kullanılan bir üründür ve modern çit sistemleri arasında yer almaktadır. Bahçelerde, evlerde, iş yerlerinde ve kafelerde mimari olarak doğal bir görünüm elde edilmesi gereken yerlerde suni çim çit kaplaması rahatlıkla kullanılabilmektedir. Çim çit, tellere uygulanarak galvaniz üzerine PVC kaplamalı ve UV korumalı olarak üretilir. Dekoratif çim çit panelleri yıl boyunca yeşil çim çit görünümü sağlar. Çim çit panel, suni çim kullanılarak üretilen son teknoloji çit sistemleri olmasının yanı sıra yeni teknoloji ile üretilmiş bir çit sistemidir. Üretimde suni çim sık sık kullanılmaktadır çünkü çim çit, oldukça dayanıklı ve görsel olarak çok şık bir malzemedir. Çim çitler ile evinizin etrafını çevreleyebilir ve uygulama yapmak istediğiniz alan için görsel bir şölen oluşturabilirsiniz. Suni çim çitler sadece kötü hava koşullarına dayanıklı olmakla kalmaz aynı zamanda paslanma yapmaz. Kısacası çit sistemlerinin arasında günümüzde en çok tercih edilen çit sisteminin, çim çitler olduğu söylenebilir. Çünkü yukarıda da söz ettiğimiz üzere çim çitler hem görsel olarak şıktır hem de uygulama yapılacak alan için tam bir güvenlik sağlar.

yapay çim çit

 

Yapay Çim Çit Sistemlerinin Kullanım Alanları

Yapay çit panellerin kullanımı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Dekor trendlerinin değişmesi ve çevre düzenlemesinin öneminin artması gibi durumlar çim çitleri daha popüler hale getirmiştir. Bu noktada insanların şu soruları merak etmeleri ve sormaları oldukça olasıdır:

 • "Çim çit panelleri hangi alanlarda kullanılır?"
 • "Çim çit panellerinin maliyeti nedir?"

Yapay çim çit, genellikle güvenlik ve dekoratif bir görünüm istenen yerler için kullanılır. Okul, restoran, kafe başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilir. Çim çit panellerinin maliyeti hakkında net bir ücret bilgisi vermek doğru olmayacaktır. Çünkü uygulama yapılacak alanın büyüklüğü, seçilen renk ve materyal gibi faktörler maliyet üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahiptir.

 

 En İyi Yapay Çim Çit Özellikleri

Suni çim çit, kurulumu oldukça kolay olan ve hem güvenlik sağlayan hem de çevrenin güzelliğine katkı sağlayan bir sistemdir. Bunun dışında çim çitlerin avantajları şu şekilde sıralanabilir;

 • Çim çitler ekonomiktir.
 • Çim çit, bahçenize doğal bir çim görünüm katar.
 • Ürün, UV korumalı malzemeden üretildiği için rengi asla solmaz.
 • Panel çit veya tel örgü çit üzerine monte edilebilir.
 • Yanmaz malzemeden üretildiği için oldukça güvenilirdir.
 • Yapay çim çit, peyzaj sisteminde oldukça önemli bir yere sahip olmakla beraber sınır güvenliği için de oldukça faydalıdır.
 • Suni çim kullanımından dolayı suni çim duvarın bakımı kolaydır ve kişiyi yormaz.
 • Ürün istendiğinde kolayca yıkanabilir.
 • Yapay çit panelleri yapısındaki özelliklerden dolayı yıkama esnasında zarar görmez ve yapısında herhangi bir bozulma olmaz.
 • Yapay çit paneller yağmur, kar gibi hava olaylarında zarar görmez ve ürünün rengi solmaz.

Bu avantajlarına ek olarak suni çim çitler UV korumalı ve PVC kaplıdır. Çim çit telleri çift sarılı ve çok dayanıklıdır. Havanın neminden etkilenmezler ve nemi düşürme özelliğine sahiptirler. Dayanıklı ve hafif, yangına dayanıklı, uzun ömürlü, ekonomik ve çevre dostu bir üründür. Bu nedenle çevre dekorasyonu ve güvenlik açısından yaygın olarak kullanılmaktadır.

yapay çim çit üreticileri

Atmosfere salınan karbon miktarı düşünüldüğünde çim çitlerin kesinlikle çevre dostu bir ürün olduğu söylenebilir. Bu konu insan sağlığını etkilemesi açısından da büyük önem taşımaktadır. Birçok teknik özelliğe sahip yapay çim çitler, ISO 9001 sertifikasına sahiptir. Çim çitler, içerinin dışarıdan görülmesine izin vermez. Ürün, bu amaçla üretilmiştir. Müşteri ihtiyaçlarına olumlu cevap veren ender ürünlerden biridir. Ayrıca günümüzde birçok kişi görselliğe büyük önem vermektedir. Örneğin kurumsal firmalar binalarını sentetik çim duvar kaplama ile dekore ederek bu sayede görsellik elde etmeyi hedefler. Bu nedenle çim çit paneli son zamanlarda en çok tercih edilen peyzaj sistemlerinden biri haline gelmiştir. Yapay çim çitler sağladığı avantajlar sayesinde en çok tercih edilen ürünlerden biri haline gelmiştir.

 

Integral Group ve Yapay Çim Çit Sistemleri

Önde gelen yapay çim çit üreticileri arasında yer alan Integral Group olarak bizler de uzun yılların bilgi birikimi ve tecrübesi ile ürettiğimiz çim çit panel sistemleri ile müşterilerimize her zaman kaliteli hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Yapay çim çit uygulaması, uzmanlık gerektiren bir hizmettir. Integral ailesi olarak bizler işimizi ciddiye alıyor ve kaliteli ürünlerimiz, hızlı müşteri hizmeti desteğimiz, süreci doğru analiz edebilme yetimiz sayesinde sizlere yıllar boyunca kullanabileceğimiz yapay çim çitler sunmaktayız. Integral’in kaliteli yapay çim çitleri sayesinde sizler de güvenlik ve dekorasyonu bir araya getirebilir ve uygulama yaptırmak istediğiniz alana yemyeşil ve hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Lider yapay çim çit üreticileri arasında olmamız sayesinde sizlere en kaliteli ürünleri sunduğumuzu garanti ederek ürünün uygulanmasından sonra meydana gelebilecek sorunlarda sizlerin yanınızda olacağımızı taahhüt ediyoruz.

Eğer sizler de kaliteli yapay çim hizmetinden yararlanmak isterseniz Integral ailesi ile çalışabilir ve detaylı bilginin yanı sıra ücretsiz yapay çim çit fiyatları bilgisi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. En kısa sürede size geri döneceğiz.

Sosyal Medyada Paylaş
Diğer Haberler