Hibrit Çim Tedarikçisi Olarak Kendi İşinizi Kurun!

Hibrit Çim Tedarikçisi Olarak Kendi İşinizi Kurun!

Yeni nesil stadyumlarda hava koşullarının olumsuz etkilerini en aza indiren tasarımlardan biri olan hibrit çim, en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.  Doğal çim, yetersiz havalandırma ve güneş ışığı nedeniyle çabuk yıpranır ve çok fazla bakım gerektirir. Bu nedenle son yıllarda daha çok hibrit çim kullanılmaya başlanmıştır. Hibrit çim, doğal çim alanlarını suni çim lifleri ile güçlendirir ve bu sayede spor kulüplerine ek gelir elde etme imkânı sağlamaktadır.

  • Birçok açıdan avantajlı olan hibrit çim için sizde tedarikçi olmak için bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz. Bayilik ve detaylar için: 0 (212) 678 13 13

 

Hibrit Çimin Üretimi

Hibrit çim uygulamasında 20 cm derinlikte suni çim enjeksiyonu yapılır. Bu sayede ürün dayanıklı hale getirilir. Dikey olarak yerleştirilen sentetik lifler, mükemmel bir drenaj desteği sağlar. Hibrit çim, aşınmaya karşı olan direnci sayesinde ise bakım maliyetlerini düşürür ve sporculara konforlu ve prestijli bir alan sunar.

 

Hibrit Çimin Özellikleri

Doğal çim zeminde oynama kalitesi sunan hibrit çim, her türlü hava koşuluna karşı dayanıklıdır. Standart bir doğal çim sahaya göre 3-4 kat daha fazla spor yapılabilecek bir alan sunar. Kalın kökler nedeniyle çim kırılmaları ile karşılaşılmaz ve ürün yüksek rejenerasyon hızına sahiptir. Üstelik hibrit çim kullanılarak oluşturulan bir alan, çamur birikintileri ve çim kırılmaları olmayan her zaman yeşil ve istikrarlı bir alan sunar. Bu sayede hibrit çimlerin bazı kurumlara ve spor kulüplerine ek gelir sağlaması mümkündür.

hybrid-grass-installation

 

Hibrit Çim Kullanım Alanları

Hibrit çim dayanıklı yapısı sayesinde metrekareye düşen kişi sayısının nispeten yüksek olduğu yerlerde (futbol, ​​ragbi, Amerikan futbolu hibrit halı saha, golf ve beyzbol sahaları, hibrit çim stadyumlar ve antrenman tesislerinde, konser alanları) kullanılmaktadır.

 

Hibrit Çim Uygulaması

Hibrit çim uygulaması için genellikle şu iki yöntem tercih edilir:

  • 1. Çim ekilir ve çim kökleri çıkmaya başlayınca köklere doğru sentetik lifler enjekte edilir ve kök bölgesine sentetik lifler eklenir.
  • 2. İkinci yöntemde ise sentetik lifler ile çimde kullanılacak toprak karıştırılarak sahaya serilir. Sonra yapay çim ekilir.

 

Hibrit Çim Maliyeti

Hibrit çim maliyeti özellikle uygulamasının yapılacağı zemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Hangi ürünü tercih edeceğiniz ve uygulamanın yapılacağı alan fiyatı oldukça etkileyen unsurlardan yalnızca birkaçıdır. En doğru fiyat bilgisini almak için tercih ettiğiniz firmadan teklif almanız gerekmektedir.

 

Integral Group ve Hibrit Çim

hybrid-grass-cost

Uzun yıllar bu sektörde çalışan ve bilgi birikimine sahip olan Integral Group, diğer lider firmalara göre düşük maliyetli, en yüksek kalitede hibrit çim ürünleri sunmaktadır. Siz de alanında uzman bir firmadan hibrit çim konusunda destek almak isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilir veya web sitemize göz atabilirsiniz. Dilerseniz aşağıda yer alan formu doldurabilir, talep oluşturabilir veya hibrit çim özellikleri, hibrit çim kurulumu ve ürün fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımız mümkün olan en kısa sürede sizlere dönüş sağlayarak taleplerinizi bize iletecektir. Integral Group ailesi olarak sizlere en iyi ve en kaliteli hibrit çimi uygun fiyatlarla sunmaya hazırız!

*NOT: Integral Group ailesi olarak aynı zamanda hibrit çim konusunda dünya çapında çeşitli firmalara bayilikler vermekte ve ihracat yapmaktayız. Siz de bayimiz olmak istiyorsanız web sitemizdeki formu doldurabilirsiniz.

 

SSS

 

  • Spor sahalarında kullanılan hibrit çimin en önemli özellikleri nelerdir?

Hibrit çim uygulaması yapılan alanlar, sıradan doğal çim sahalara göre 3-4 kat daha fazla spor yapma imkanı sunar. Kalın kökleri olması nedeniyle çim kırılmaları ile karşılaşılmaz ve ürünün yenilenme oranı yüksektir.

 

  • Hibrit çim nedir ve nasıl uygulanır?

Hibrit çim özünde suni çim ile doğal çim arasında bir köprüdür. Bir başka deyişle hibrit çim, suni çim liflerinin karışımı ile güçlendirilmiş bir sistemdir. Bir bakıma hibrit çimin doğa ile teknolojinin bir uyumu olduğunu söylemek de mümkündür. Normal bir yapay çim gibi uygulana bilir ancak sadece çim tohumları ekilmesi gerekir.

 

  • Hibrit çim hangi stadlarda var?

Arsenal (Emirates), Manchester City (Etihad), Manchester United (Old Trafford), Tottenham (White Hart Lane), Newcastle (St James) ve Everton (Everton) gibi stadyumlar hibrit çim ile donatılmıştır.

 

  • Hibrit çim uzar mı?

Hibrit çim tohumu birkaç gün sonra büyümeye başlar ve suni çim lifleri ile iç içe geçer. Çim uzadıkça altındaki toprağa batar. Sonuç olarak, zemin olağanüstü güçlü bir yapıya sahip olur.

 

Sosyal Medyada Paylaş
Diğer Haberler