Spor Zeminleri Kaplama Maliyeti ve Üreticileri

Spor Zeminleri Kaplama Maliyeti ve Üreticileri

Spor salonu zemin kaplama seçenekleri içerisine çok sayıda malzeme, model, renk ve tasarımda mevcuttur ve spor zeminleri kaplama maliyeti kaplama türüne göre farklılık gösterir. Spor salonlarında, satın alınması nispeten uygun ve günlük kullanımda bakımı kolay olduğu için birbirinden farklı pek çok zemin kullanılabilir. Spor salonu zemin kaplama fiyatları üreticiye, ürün kalitesine, spor zemininin alt yapısına ve tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Kauçuk zemin kaplama fiyatları birçok durumda spor tanıtım programları yardımıyla desteklenebilir ve böyle bir proje büyük ölçüde finanse edilebilir. Kapalı spor salonu için spor salonu zemin kaplama çeşitleri söz konusu olduğunda belediyeler ve kulüpler seçim yapmakta zorlanmaktadır. Bu çerçevede spor zemin kaplamaları seçiminde spor salonunun kullanım konsepti belirleyici olmaktadır. Bu anlamda hedef kitle ve buna bağlı olarak uygun kapalı spor salonu zemini erken bir aşamada seçilmelidir.

  • Linolyum Spor Salonu Zemini: Bu yer kaplaması son derece sağlamdır ve özellikle spor salonu çok işlevli olarak kullanılıyorsa en uygun spor zemin kaplama türleri arasında yer almaktadır. Linolyum zemin kaplamaları spor salonlarında oldukça yaygındır ve çok çeşitli renklerde döşenebilir. Hokey veya tekerlekli sandalye sporları gibi tekerlekli sporlar da bu zemin kaplaması üzerinde gerçekleştirilebilir.

 

  • Parke Spor Salonu Zemini: Ahşap parke fiyatları ortalamanın biraz üzerinde olmasına karşın, çok sayıda spor salonu ve fitness salonunda da kullanılmaktadır. Aynı zamanda ev için de uygun bir spor zemin kaplamasıdır. Bir parke spor zemini de sağlamdır ve bakımı kolaydır ancak etkinlikler için spor salonunun çok işlevli kullanımı için de uygun bir ortam sağlamaktadır. Ahşap parke zemin kaplaması ile yapılandırılmış spor salonu zemin maliyetinin ne kadar olduğu konusu yer döşeme çeşitlerinden malzeme kalitesine kadar pek çok kıstasa göre değişebilir.

spor zemin kaplama türleri

  • Akrilik Spor Salonu Zemini: Akrilik zemin kaplama malzemesi ile döşenmiş bir spor salonu zemini, yukarıda belirtilen diğer kaplama yüzeyler gibi döşenmez, spor salonunda daha farklı yöntemler kullanılarak uygulanır. Döşeme farklılığından dolayı çoğu kez akrilik zemin kaplama nasıl yapılır gibi sorular ile karşılaşılmaktadır. Bu spor salonu zemini oldukça bireysel olarak tasarlanabilmektedir ve akrilik kaplama fiyatları da bu çerçevede değişkenlik göstermektedir. Spor salonu zemininin bakımı düzenli ve profesyonelce yapılırsa yüzey uzun yıllar kullanılabilir. Ancak spor döşeme karoları hizalama konusu dikkate alınarak düzenli aralıklarla kaplanmalıdır. Çok sayıda spor döşeme üreticisi ilgili hizmetleri sunmaktadır.

 

  • PVC Spor Salonu Zemini: Spor salonunda bir PVC spor zemin kaplaması düz veya daha farklı bir tabaka olarak kurulabilir. PVC zemin kaplama oldukça dayanıklıdır ve birçok farklı renkte mevcuttur. Kalite kıstasına göre PVC spor zemin kaplama fiyatları büyük ölçüde üreticiden üreticiye değişkenlik gösterebilmektedir.

 

  • Kauçuk Spor Zemini Kaplama:Kauçuk spor zemin kaplama, bakımı kolay ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra kauçuk zemin kaplama fiyatları içinde diğer seçeneklerle kıyaslandığında oldukça uygun olduğu için yoğun rağbet gören bir zemin kaplamasıdır.

kauçuk spor zemini kaplama Bir spor salonu zemininin yenilenmesi ve montajı için maliyetler, kapalı spor salonu zemin maliyet hesaplayıcısı kullanılarak metre kare başına spor salonu zemin maliyeti hesaplanabilir. M² alana girildikten sonra, alt yapı, spor zemin ve döşeme dâhil spor zemin konstrüksiyonu hesaplanır. Spor salonlarına spor zeminleri döşenirken sadece koruyucu işlevi değil, aynı zamanda fonksiyonel özellikleri de dikkate alınmalıdır. Spor zemini esnek, sağlam ve düz olmalıdır. Spor zemin kaplama çeşitleri pek çok şekilde farklılık gösterebilir. Elastik yapı veya yük dağıtım katmanına sahip bir spor zemin, tekerlekli sporlar için kullanılır, tekerlekli paten bu anlamda örnek gösterilebilir. Bu tarz yüzey kaplamaları esnek bir yüzeye sahiptir ve bu nedenle nispeten düşük yükte bile hızlı tepki verir. Bu zemin bisiklet sporları için uygun değildir. Ek bir takviye bileşeni ile elastik spor zeminden yapılmış karışık elastik spor zemin ise bisiklet ve paten sporları için şartlı olarak uygundur. 

 

Kauçuk Zemin Kaplama Maliyeti Ne Kadardır?

Metre kare başına kauçuk spor salonu döşeme fiyatı sorusu, genel olarak cevaplanamaz. Her spor tesisi birbirinden farklıdır ve farklı gereksinimleri karşılaması gerekir. Spor salonunun büyüklüğüne ek olarak, salonun kullanım konsepti ve ilgili ekipmanları ve spor zemin çeşitleri belirleyici bir rol oynamaktadır. Spor zemininde aşırı baskı olması durumunda, özellikle etkinliklerde üst yüzey koruyucu bir örtü ile hasarlardan korunmalıdır. Koruyucu kaplamanın kullanılma olasılığı, planlamada zaten dikkate alınmalıdır. Daha detaylı bilgi almak isterseniz kauçuk spor zemin kaplamaları ve basketbol salonu zemin fiyatları ile ilgili diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca ürünlerimizi daha yakından inceleyebilir ve ABD, İngiltere, Portekiz, Suudi Arabistan gibi ülkeler ile güçlü ticari bağları bulunan alanında tecrübeli bir firma olarak Integral Group kalitesinde zemin kaplama yapım sürecinize en kaliteli hizmeti sağlayarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Sosyal Medyada Paylaş
Diğer Haberler